Niin meinasin unohtaa, että kävimme Mallorcan matkallamme Safari Zoo -nimisessä eläintarhassa. Siellä siis eläimet saivat olla vapaana. Ainoastaan pedot olivat omissa häkeissään. (Häkeissä olisi kyllä ollut parantamisen varaa.

) Tuolla reissulla tapahtui pahin mahdollinen ja kamera hajosi.

Isoista kissoista ei saanut siedettäviä kuvia ollenkaan. Saimme kuitenkin muistoksi kuvan, jossa me istumme leopardin kanssa samassa kuvassa.
Tämä ei nyt liity mitenkään tähän topiciin, mutta samalla matkalla törmäsimme San Salvador -vuorella mielettömän suloiseen kulkukissaan. Se oli niin suloinen, että olisi voinut lullutella sen hengiltä.

Tässä kuvia kyseisestä kisusta:
Myöhemmin illalla kävi pieni hauska sattumus erään ravintolan terassilla, kun paikallinen kujakatti hyppäsi avomieheni syliin puskemaan, kehräämään ja leipomaan. Harmi, ettei kyseisestä tilanteesta saanut videota tai kuvaa. Katsoin vain suu auki vierestä, että voiko tuollaista ollakaan.
