Tara alkaa olla jo iso tyttö. Parveke on pop ja samoin ulkona oleminen. En tiedä onko maukuminen kevään syytä, mutta kovaa maukumista ollut nyt kohta viikon.Laitanpa vaihteeksi yhden kuvan tytöstä.
Tässä yhteydessä pitääkin kertoa, että osin juuri näiden Taran parveke kuvien perusteella syntyi päätös uudesta kodista, jossa on BENGALEILLE iso lasitettu etelä terassiparveke. Olen ihan täpinöissäni pervekkeen sisustuksesta BENGALEILLE ja tuskin viitsimme edes Levatopin tarhaa koota takapihalle (tarhan kanssa olin aina huolissani, josko pakokomitea keksii jonkun raon, vaikka on kyllä tilkitty viimeisen päälle). Ehkä me ihmis perheenjäsenetkin joskus kaffe kupposen parvekkeella nautimme, mutta uusista koti vaihto- ehdoista valikoitui tämä, jossa BENGALI parveke
Tara neiti täytti 23.8 vuoden, juhlia ei varsinaisesti pidetty, mitä nyt annettiin pikkasen enemmän lihaa "loistavasti" menneen Rurokin jälkeen. Eilen kypsyi päätös että kaveri on neidille saatava ja hulluus tähän mahtavaan kissarotuun jatkuu. Tara asiasta tosin taitaa olla vähän eri mieltä, mutta haluamme nyt vakavasti ja pitkämielisesti, sekä kaikin olemassa olevin konstein/neuvoin, saada Taralle kaverin. Eli nyt saa lähettää vaikka privana mulle vinkkejä, neuvoja ja ohjeita, siitä miten tuo saadaan onnistumaan. Uusi tulokas, joka meille kotiutuu n 5-6 vkon päästä, on Wildtouchilta "Wildtouch Snow Blizzard"
(Todennäköisesti lumihopea) uros.