Page 1 of 1

Kermaa!!!

Posted: 15.11.2008 15:10
by sulopulla
Nyt seuraa äänestys kissojennne kermanjuonti tottumuksista!
Kaikki täällä luultavasti ainakin joskus tarjoilette hyla-versiota tästä herkusta kissoillenne mutta oletteko kiinnittäneet huomiota miten kissanne latkivat kerman lautaselta?
Kysymys siksi että haluan selvittää onko Nekun menetelmä eli kerman lipitys kielen alapintaa käyttäen kovinkin epätavalllinen? Menetelmän käyttäjä nimittäin ruiskii kerman ympäri alaleukaansa ja lautasen reunoja kuin sähkövatkaimella vatkattuna konsanaan :D

Pullalan muu väki (Lilli ja Peppi) latkivat kerman palvelusväen mielestä "perinteisemmällä" tekniikalla (?) eli kielen yläpinnalla.

(Ainiin Mummille tiedoksi: JIM= jotain ihan muuta) ;)

Ja laitelkaapa taasen huomioitanne asian suhteen muutenkin..

Re: Kermaa!!!

Posted: 15.11.2008 18:08
by Orja
Siis meillähän ei tuollaisia kapitalistihapatuksia juoda. Sen sijaan muistavinani että Pieni Sininen juo vettä Nekkutyyliin

Re: Kermaa!!!

Posted: 15.11.2008 18:46
by sulopulla
Orja wrote:Siis meillähän ei tuollaisia kapitalistihapatuksia juoda. Sen sijaan muistavinani että Pieni Sininen juo vettä Nekkutyyliin
X|

Re: Kermaa!!!

Posted: 21.11.2008 16:33
by Vallu
yläpuolella :limu:

Re: Kermaa!!!

Posted: 21.11.2008 17:35
by Mummi
Mukava kun nuoriso opettaa mummille tätä uutta lyhennekieltä. Siispä mummi vastaa kissojensa puolesta JIM :D

Re: Kermaa!!!

Posted: 21.11.2008 18:58
by kainaloinen
Meidän raasut eivät ole ikinä saaneet kermaa. :volloti:

Re: Kermaa!!!

Posted: 21.11.2008 21:24
by Orja
^Voi jee, ja sille yhdelle patulle et kyllä annakaan. Se kun pääsee kerman makuun, niin Äkkijyrkän lehmät on vaarassa kun poju lähtee lypsylle. :angst:

:juo:

Re: Kermaa!!!

Posted: 21.11.2008 22:46
by sulopulla
:hmm:

Nekku on siis tutkimuksen tässä vaiheessa vielä ainutlaatuinen harvinaisuus koska kielensä näemmä taipuu päinvastaiseen suuntaan kuin valtaväestöllä..

Ja mummi, niitä huomioita jäin kaipaamaan ^^^..

Re: Kermaa!!!

Posted: 23.11.2008 20:18
by Mummi
sulopulla wrote: Ja mummi, niitä huomioita jäin kaipaamaan .
no imemällä tuttipullosta tai 10 ml:n kertakäyttöruiskusta :phii:

Re: Kermaa!!!

Posted: 23.11.2008 21:25
by sulopulla
Mummi wrote:
sulopulla wrote: Ja mummi, niitä huomioita jäin kaipaamaan .
no imemällä tuttipullosta tai 10 ml:n kertakäyttöruiskusta :phii:
X|