jaha jaha meilläkin etenee homma rauhalliseen tahtiin mutta etenee kuitenkin (kait..

)
Sama hiekkalaatikko kelpaa molemmille ja toisen ruokakuppikin tuntuu olevan aina se kiinnostavin. Mikä tosin ei ole kovin hyvä juttu, koska Armi on tottunut syömään vain naudanlihaa ja Allun super herkkua taas on (edellisen omistajan peruilta) töllki Latz joten pikku kaverin maha ei oikein kestä Allun mömmöjä. Toisekseen pikkuisen raksut taas ovat vähän turhan kaloripitoisia meidän möhköfantille. Mutta ainakin toistaiseksi erihuone ruokinta on toiminut.
Allulla tuntuisi olevan kova kiinnostus pieneen, mutta haistelusta tulee vastaukseksi vieläkin pelkkää murinaa ja sylkemistä.Josta Allu ei kyllä pahemmin välitä, mutta luovuttaa kyllä hetken kuluttua ja mennee pois, mutta Armi vaan seuraa perässä ja urisee.
Uusi juttu on myös, että nyt Allu on alkanut metsästään Armia josta kyllä lähtee melkoinen mekkala (siis kun armi huutaa) mutta kun ollaan sitä seurattu niin ei Allu sitä pure eikä kynsi se vaan ottaa sen syliin ja päästää irti ja ottaa syliin ja päästää irti. Eikä se tosiaan näytä Armiakaan draumatisoivan kun se saman tien kohta on taas allun perään kattelemassa ja uhittelemassa.
JA samaan sänkyynkin jo sovitaan nukkumaan koko konkkaronkka eli minä mies ja molemmat kissat, joten kai sekin ihan hyvä on....
Toivon vaan että joku päivä töistä tullessa löydän kotoa nukkumasta kaksi möhköä yhdeksi palloksi muuntautuneena, sillä se näky on se jota kaikein innokkaimmin odotan. Täytyy vain odottaa ja toivoa parasta.

viikon yhteiselon jälkeen saatiin kaverit jo samaan kuvaankin. Tosin ei vielä tämän lähemmäksi.

Siitä muutama päivä niin jo vähän haisteltiin

mutta tähän ne yritykset yleensä aina loppuu. Armi antaa avaralla päin pläsiä ja se on siinä.

Kaikesta huolimatta on toisen touhuja seurattava kokoajan
Allu on tullu meille aikuisena ja on silti mahdoton koheltaja. Niin täytyy myöntää, että ei ikupäivänä olisi käynyt mielessäkään että pentu on vielä satatriljoonaa kertaa pahempi tuholainen

Varsinainen duraselpupu (tosin paristot jaksaa vaan jonkun 30min jonka jälkeen niitä pitää ladata ainakin parituntia).
Mutta pakko sanoa että vaikka hermoja välillä koetellaankin hetkeäkään en vaihtais pois. Ja totta se vaan on että kahdessa on kyllä huomattavasti enemmän hauskuutusta kuin yhdessä.
